Lazeriniai spausdintuvai

Lazeriniai spausdintuvai biurams. Kaip išsirinkti?

Šiuolaikinį biurą sunku įsivaizduoti be spausdintuvo. Nežiūrint į tai, kad daugybė informacijos šiuo metu laikoma elektroniniu pavidalu, informacijos perkėlimas ant popieriaus išlieka ne mažiau aktualus nei prieš dešimtmetį. Dokumentai, pasiūlymai, sutartys, nuotraukos, brėžiniai spausdinami juodai baltai ar spalvotai naudojantis spausdintuvu. Šiandien rinkoje yra daugybė įvairių firmų ir modelių vadinamųjų printerių. Neteisingo pasirinkimo galimybė yra labai didelė.

Spausdintuvas – biurui ar namams?

Nėra optimalaus spausdintuvo, kuris vienu metu galėtų greitai ir pigiai spausdinti dokumentus, aukštos kokybės paveikslėlius, būtų paprastas aptarnauti ir tuo pačiu nedaug kainuotų. Dažniausia spausdintuvo paskirtis yra išspręsti ganėtinai siaurą užduotį.

Ko gero labiausiai paplitę spausdintuvai būna rašaliniai ir lazeriniai. Rašaliniai spausdintuvai dažniausiai naudojami namuose, nedideliems spalvotų paveikslėlių kiekiams spausdinti. Daug dažniau tiek namuose, tiek biure naudojami lazeriniai spausdintuvai. Jie gali spausdinti tiek spalvotai, tiek juodai baltai.  Spausdintuvų gamintojai lazerinius spausdintuvus skirsto į dvi pagrindines grupes. Tai lazeriniai spausdintuvai skirti darbui namuose ir lazeriniai spausdintuvai darbui biure. Paprastai buitinis spausdintuvas nuo biuro spausdintuvo skiriasi galimybėmis gyvavimo resursu ir eksploatacijos kaštais.

Namų spausdintuvas

Labai apsiriksite, jei susigundę maža kaina biurui nupirksite namams skirtą spausdintuvą. Dydžiu ir išvaizda jis gali ir nesiskirti, tačiau smarkiai skirsis jo galimybės. Klasikinio namų spausdintuvo parametrai gana riboti. Jis spausdina A4 formato popieriaus lapuose. Darbinis resursas apsiriboja apie 30 000 lapų. Jis dažniausiai neturi tinklo jungties (RJ45). Funkcijų spektras gana platus: spausdinimas, skenavimas. Prie jo galima jungtis per  kompiuterio ar per Wi-Fi ryšį. Jo spausdinimo greitis dažniausiai prilygsta biuro spausdintuvams. Tačiau namų spausdintuvo procesorius gerokai silpnesnis nei biuro spausdintuvų. Su turima 64- 256 Mb operatyviąja atmintimi ir nedideliu taktiniu dažniu jis labai ilgai galvoja skenuodamas paveikslėlį  ar ruošdamas spausdinimui sudėtingesnį failą. Todėl deklaruojamas greitis bus pasiektas tik tuo atveju, jei bus spausdinami vienodi puslapiai, kas būna pakankamai retai. Kitais atvejais biure pasistačius  buitinį spausdintuvą darbuotojai stovės eilėje laukdami savo spaudinių.
Namų spausdintuve yra skirtumų, kuriuos dažnai nutyli spausdintuvų pardavėjai. Ypač tai juntama spalvotame spausdintuve. Buitinis spalvotas lazerinis spausdintuvas dažniausiai sąlyginai mažai kainuoja.  Jo toneris dažniausiai sujungtas su būgnu, ir pasibaigus tonerio milteliams tenka keisti tiek vieną, tiek kitą. Tai taip vadinami kartridžiniai spausdintuvai. Naujo tonerio (ar jų rinkinio, jei tai spalvinis spausdintuvas) kaina gali siekti nuo 50 iki 200 procentų spausdintuvo kainos. Taip pat gerokai mažesnis nei biuro spausdintuvo atspausdinamų lapų kiekis. Dažniausiai vienas buitinio spausdintuvo toneris atspausdina 1000 – 3000 lapų.

Lazerinio spausdintuvo struktūra

Norint geriau suprasti, kaip pasirinkti spausdintuvą, reikėtų susipažinti su pagrindinėmis spausdintuvo dalimis ir  veikimo principais. Skirtingos užduotys netolygiai apkrauna printerio detales ir dažniau naudojamos dalys greičiau susidėvi. Todėl, žinant, kokioms užduotims atlikti dažniausiai bus naudojamas printeris, reikia rinktis tokį printerį, kuris turi atsparesnius tuos mazgus, kurie bus dažniau apkrauti darbu.

Popieriaus padavimo mechanizmas skirtas paduoti į spausdintuvą popierių. Buhalterijoje, sandėliuose, masinės prekybos taškuose išrašant sąskaitas lazeriniai spausdintuvai praleidžia didelius popieriaus kiekius. Todėl tokiam darbui spausdintuvus reiktų rinktis orientuojantis į patikimą popieriaus paėmimo – padavimo mechanizmą.

lazerinio-printerio-popieriaus-padavimo-mechanizmas

Lazerinio printerio popieriaus padavimo mechanizmas

Perkant printerį atkreipkite dėmesį į popieriaus talpos dydį. Įprastai biuro printerių dėtuvė gerokai didesnė nei namų printerio. Joje gali tilpti virš 250 lapų. Patartina rinktis spausdintuvą kurio vienos popieriaus dėtuvės talpa yra ne mažesnė kaip 500 lapų.

Ofiso lazeriniame spausdintuve toneris dažniausiai būna ne kartridžinio tipo. Tiek juodai balti, tiek spalvoti toneriai yra atskirai nuo būgno ir ryškinimo mazgo. Biurui tinkamo spausdintuvo tonerio resursas taip pat ženkliai didesnis nei buitinio spausdintuvo. Spalvoto spausdintuvo toneriai gali išspausdinti 5000 – 25000 lapų.

spalvoto-lazerinio-printerio-tonerio-konteineriai-sharp-mx3060n

Spalvoto lazerinio printerio tonerio konteineriai Sharp MX 3060N

Daugiausia klausimų kyla dėl neoriginalių (ne spausdinimo įrangos gamintojų) gaminamų tonerių ir tonerio pildymo. Naudodami užpildytus ar neoriginalius tonerius vienareikšmiai prarandate gamintojo įrangai suteiktą garantiją. Tačiau atskirais atvejais, galite sutaupyti sąnaudų spausdintuvo eksploatacijai. Neoriginalūs tonerio milteliai visuomet skiriasi nuo originalių savo fizinėmis ir cheminėmis savybėmis. Vienodas miltelių kiekis abiejų tipų toneriuose nėra rodiklis, dėl kurio bus padarytas vienodas kopijų skaičius esant tam pačiam printeriui ir spausdinimo sąlygoms. Kiekvienas gamintojas kuria sudėtingus miltelius, kad užtikrinti maksimalią kokybę ir spausdintuvo ilgaamžiškumą. Atitinkamai jie maksimaliai pritaikomi prie konkrečių spausdintuvų. Neoriginalių miltelių sunaudojama daugiau dėl skirtingų cheminių ir fizikinių jų savybių. Dėl šios priežasties su neoriginaliais toneriais atspausdinama  20–50 proc. mažiau spaudų.

kyocera-m-3040-idn-spausdintuvo-toneris-patogiai-itaisytas

Kyocera M 3040 IDN   spausdintuvo toneris patogiai įtaisytas išsitraukiančioje lentynėlėje

Spausdintuvo būgnas perkelia tonerio miltelius ant popieriaus lapo. Toliau popieriaus lapas keliauja į vaizdo fiksavimo mazgą, kuriame esantys iki 180 laipsnių C įkaitinti velenai ant popieriaus užfiksuoja spausdinamą vaizdą. Dėl neoriginalių miltelių vyksta gamintojo nenumatyti cheminiai ir fizikiniai reiškiniai ir šie spausdintuvo mazgai gerokai greičiau susidėvi. Jei numatote naudoti neoriginalias kasetes, iš karto numatykite keliomis dešimtimis procentų trumpesnį būgno bei ryškinimo mazgo resursą nei deklaruoja gamintojas.

sugadinto-tonerio-vaizdas

Neoriginalaus tonerio sugadintas būgnas ir valymo elementas

Nuo spausdintuvo procesoriaus labai priklausys realus darbo greitis ir net spausdinimo kokybė. Kaip minėta, buitinių spausdintuvų procesoriaus operatyvioji atmintis pasiekia 256 MB, tuo tarpu modernus biuro spausdintuvas vidutiniškai siūlomas su 3 GB operatyviąja atmintimi. Pagrindiniam biuro printeriui „Biuro mašinos“ siūlo Sharp MX 3060N su 5 GB operatyviąja atmintimi.  Kuo galingesnis spausdintuvo procesorius, tuo greičiau jis gali apdoroti didelės apimties failus. Todėl ten, kur bus daug spalvotos spaudos, labai svarbu parinkti spausdintuvą su didesne operatyviąja atmintimi. Jei numatoma spausdinti daugiau juodai balto teksto be grafikos, galingas spausdintuvo procesorius būtų perteklinė investicija. Ofiso spausdintuvo procesoriaus taktinis dažnis yra 1,2 – 2,1 GH o pats procesorius gali būti net keturių branduolių.

sharp-mx-3070-pagrindinis-biuro-spausdintuvas

Sharp MX 3070 pagrindinis biuro spausdintuvas

Lazerinių spausdintuvų tipai

Lazeriniai spausdintuvai turi juodai baltą arba spalvotą spausdinimo funkciją. Spalvoto spausdinimo printerius specialistai dar skirsto į profesionalius spalvinius (Profesional color) ir biuro spalvinius (Office color) spausdintuvus. Profesionalūs spalviniai spausdintuvai naudojami itin aukštos kokybės vaizdams išgauti ir net kaip mažo tiražo spaustuvės mašinos. Be techninių charakteristikų renkantis šio tipo spausdintuvą atsiranda ir daug subjektyvaus vertinimo. Ši įranga dažniausiai pasirenkama po artimo gamybinėms sąlygoms testavimo. Taip yra todėl, kad skirtingų gamintojų tų pačių techninių charakteristikų spausdintuvai gali pateikti skirtingą rezultatą.
Išskiriamos kelios pageidaujamos savybės, kurios dažniausiai viename spausdintuve būna stipresnės, kitame – silpnesnės. Tai:

 • Tikslus spalvų atkartojimas;
 • Itin plonų linijų atkartojimas;
 • Spalvos stabilumas tiraže. Žiūrima ar nėra spalvinių skirtumų tarp pirmojo ir pvz.: šimtojo lapo.
 • Spalvos pustonių atkūrimas.

Kaip optimalų variantą Profesional color spausdintuvui  „Biuro mašinos“ rekomenduoja Sharp MX 6500 Pro.

Office color spausdintuvai sudaro apie 98 proc. parduodamų spalvotų spausdintuvų. Tai darbui biure skirti spausdintuvai, kurie rekomenduojami kaip pagrindinis biuro spausdintuvas. Specialistai rekomenduoja biure naudoti kelių tipų printerius, paskirstant juos  skirtingo pobūdžio darbinėse erdvėse.  „Biuro mašinos“ rekomenduoja tokią spausdintuvų išdėstymo schemą:

schema

Centrinis biuro spausdintuvas statomas įmonės administracijos ar vadovo darbo erdvėje. Tai spalvotas, A3 formato 25- 30 spaudų per minutę galintis spausdinti spausdintuvas, taip pat jis turi kopijuoti, skenuoti tiesiogiai į el. paštą. Šiam spausdintuvui reikalingas galingas procesorius, apie 3 GB operatyvios atminties, 1800 MHz taktinis dažnis. Valdymo ekranas su dideliu spalvotu lietimui jautriu ekranu, suprantamai ir paprastai valdomas, nes juo naudosis didžiausias skirtingo lygio darbuotojų kiekis. Šiuo atveju jau reikėtų svarstyti, ar nereikia ir tiesioginio spausdinimo iš mobilaus įrenginio funkcijos. „Biuro mašinos“ rekomenduoja Sharp MX 2614N  lazerinį spalvotą spausdintuvą.
Buhalterijai siūlomas juodai baltas A4 formato spausdintuvas. Kokybiniai spaudo reikalavimai minimalūs, tačiau būtinas patikimas popieriaus padavimas, toneris su dideliu resursu, bent 500 lapų popieriaus įkrova. „Biuro mašinos“ buhalterijai rekomenduoja Kyocera M 3040 IDN.

Pardavimų skyriui rekomenduojamas A4 popieriui skirtas juodai baltas spausdintuvas. Turi būti patogus ir greitas skenavimas ir didelis spausdinimo greitis. „Biuro mašinos“ šiam skyriui rekomenduoja Kyocera M3550 IDN.

kyocera-m-3040-idn

Kyocera M 3040 IDN

Nesisteminės darbo vietos – tai gali būti prekių sandėlys be prekių išdavimo ar kitos. Rekomenduojamas Kyocera M2035DN, P2135DN  spausdintuvas.

kyocera-m-2035-dn-juodai-baltas-lazerinis-spausdintuvas

Kyocera M 2035 DN  juodai baltas lazerinis spausdintuvas

 Prekybos vietose, kur daug dokumentų spausdinimo, rekomenduojamas juodai baltas spausdintuvas su A3 formato popieriaus spausdinimu, didele popieriaus įkrova. „Biuro mašinos“ rekomenduoja Sharp MX 465 N.

Kaip išsirinkti ekonomišką biuro spausdintuvą

Maksimalus biuro spausdintuvo eksploatacijos laikotarpis  – 5 metai. Biuro spausdintuvą galima nusipirkti, galima išsinuomoti. Vis dažniau pasirenkamas nuomos variantas. Ypač nuomą mėgsta tie, kas turi daug neigiamos patirties eksploatuojant spausdintuvus.

Renkantis spausdintuvą rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelis dalykus:

Kiek kainuoja toneris ir kiek bus atspausdinta popieriaus lapų? Gamintojas nurodo spaudų kiekį, kurį turėtų atspausdinti jo gaminamas toneris prie 5% lapo padengimo. Tai teorinis rodiklis, nes praktikoje skiriasi spausdinimo sąlygos, lapo padengimas, spausdintuvo susidėvėjimas.

Stalinio biuro spausdintuvo būgno resursai – gali siekti iki 300 000 spaudų, tačiau gamintojas tam garantijos neduoda.

Spausdintuvo popieriaus padavimo mechanizmas –  kiek jis yra patikimas? Dažniausiai, jei į popieriaus dėtuvę telpa 500  lapų kiekis, naudojamas patikimesnis mechanizmas.

Sunku nuspėti, kuris mechanizmas per penkerius metus gali sugesti ir jį reikės keisti, kiek kainuos jo remontas, ar kiek kainuos profilaktinė biuro spausdintuvo priežiūra.

Perkant įrangą gali būti sudaroma priežiūros sutartis, tai leidžia atsikratyti rūpesčių dėl spausdintuvo priežiūros ir realiai prognozuoti eksploatacijos išlaidas per sutarties laikotarpį Pvz. 4 metus. Tokiu atveju dažniausiai pasirašoma sutartis, pagal kurią mokama už atspausdintą lapą. Pardavėjas, tokiu atveju yra suinteresuotas, kad spausdintuvas patikimai dirbtų.

Nuomojant biuro spausdintuvą  atkrenta spausdintuvo pasirinkimo klausimas. Nuomotojas pats suinteresuotas išnuomoti patikimą, kuo mažiau  aptarnavimo reikalaujančią spausdinimo mašiną.
Nuomos atveju patogu tai, kad, pasikeitus spausdinimo pobūdžiui, įmonei gali būti pakeistas spausdintuvas į naujus reikalavimus atitinkantį spausdintuvą. Užtrukus remontui suteikiamas pakaitinis spausdintuvas.

Nuomojant, sugedus spausdintuvui, nereikia spręsti verta remontuoti, ar labiau apsimoka keisti visą spausdintuvą.

Į ką atsižvelgti renkantis spausdintuvo nuomotoją

Spausdintuvų nuomos rinka yra gana konkurencinga, siūlomos skirtingos kainos. Tačiau neverta susigundyti mažesne kaina, nes tai gali daryti įtaką ir kelti problemų dėl įrenginio kokybės ir aptarnavimo. Lyginant kainas reikėtų įvertinant šiame straipsnyje pateiktus spausdintuvų parametrus ir potencialų paslaugos teikėją (jo patirtį, kvalifikaciją, kaip jis gali garantuoti, kad įsipareigojimai bus vykdomi).
Kaina gali būti mažesnė, kai:

 • Aukojama spaudo kokybė, naudojamos pigesnės eksploatacinės medžiagos.
 • Nuomojami prastesnių parametrų spausdintuvai.
 • Nuomojami seni spausdintuvai.
 • Rečiau keičiamos besidėvinčios dalys.
 • Ilginamas reakcijos į iškvietimą ir remonto laikas.
 • Nesprendžiamos kliento IT sistemos problemos, užtikrinančios sklandų spausdintuvų darbą.
 • Įdarbinami žemesnės kvalifikacijos serviso meistrai.

Rekomenduojama išsiaiškinti, kiek įmonė turi aptarnavimo centrų, serviso inžinierių ir net transporto. Jei įmonė mieste neturi savo biuro, tai taip pat gali būti problema, ypač intensyvaus darbo laikotarpiais. Patikimos įmonės turi įsidiegę įrangos parko priežiūros ir pagalbos tarnybos programinius sprendimus (angl. serviceDesk), nes tik taip galima numatyti serviso kokybės priežiūrą. Sistemoje kiekvienam klientui suformuojama jo aplinka, suregistruojami visi spausdintuvai. Klientas gali pats registruoti serviso iškvietimą sistemoje ir matyti visą iškvietimo vykdymo eigą, bei įrenginių skaitiklius.

Vertėtų atkreipti dėmesį ir į siūlomų nuomai produktų asortimentą. Jei siūlomas siauras modelių spektras, kyla abejonių ar įmonė pajėgi pasiūlyti tinkamą įrangą, keičiantis kliento poreikiams. Jei siūloma didelė, skirtingų gamintojų spausdintuvų įvairovė, kyla abejonių, kaip nuomotojas užtikrins operatyvų detalių ir medžiagų pateikimą, bei kokybišką techninį servisą.

serviso-procesai

Serviso procesų valdymo programos vaizdas