Spausdintuvų nuoma: kartą pabandę, pirkti nebenori

Spausdintuvų nuoma: kartą pabandę, pirkti nebenori

Vargu ar rasime biurą, kurio darbuotojai bent dieną galėtų išsiversti be spausdintuvo. Įgyti įrangą įprasta dviem būdais – ją galima  nusipirkti arba išsinuomoti. ES statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, antrąjį būdą šiandien renkasi net du trečdaliai Europos įmonių. Kodėl?

Apsaugo darbuotojus nuo nereikalingo galvos skausmo

Spausdintuvo pirkimas ir jo priežiūra įmonės darbuotojams neretai tampa papildoma našta, užkraunama ant svarbesnių darbų krūvos viršaus. Pirmosios problemos dažniausiai prasideda tada, kai nieko nenutuokiančiam žmogui dedikuojama užduotis išrinkti ir nupirkti naują spausdintuvą.

Dažnai sunku suprasti, kokio funkcionalumo, produktyvumo įrangos reikia įmonės poreikiams patenkinti. Pardavėjai ne visada siūlo tai, ko įmonei iš tikrųjų reikia, o tai, ką nori parduoti. Lyginimai ir rinkos analizė apie tai mažai suprantantiems darbuotojams neretai tampa dideliu galvos skausmu.

Kitaip tariant, nusprendus įsigyti spausdintuvą gilintis į technines naujoves, analizuoti ir lyginti skirtingų pardavėjų kainų pasiūlymus tenka IT skyriaus darbuotojams arba su tuo niekada anksčiau nesusidūrusiai administratorei.

Daug brangaus darbuotojų laiko reikalauja ir įrangos eksploatacija: tenka ieškoti, kur nusipirkti tonerių, lyginti jų kainas, ieškoti meistrų ar užsakinėti serviso paslaugas. Pasirašę ilgalaikės nuomos sutartį žino, kad eksploatacijai reikalingas medžiagas tiekia pats įrangos nuomotojas. Taip pat užtikrina, kad jų niekada netrūktų.

Jokių prastovų

Ne paslaptis, kad eksploatacijos metu spausdintuvai kartais sustoja ir ilgesniam laikui – dėl gedimų, dėl netinkamo naudojimo, dėl prasto popieriaus ir daugybės kitų priežasčių. Daugeliu atveju be specialisto pagalbos išsiversti yra neįmanoma. Jei biure įrenginio naujam gyvenimui prikelti nepavyksta, gabenti remontui jį tenka patiems. Tačiau reikalai čia nesibaigia.

Ne visus remonto darbus pavyksta atlikti čia ir dabar. Jei reikia detalių, užsakius, jų tenka laukti savaitę ar dvi. Laukimas prastovas darbe sukelia visada. Kai kuriems skyriams dėl to kartais tenka stabdyti kasdienius darbus. Pavyzdžiui, tiems, kurie kasdien spausdina šimtus sąskaitų.

Nuomojantis spausdintuvą gedimo atveju įmonės patiriami nepatogumai dažniausiai būna minimalūs. Nuomos atveju administratorei pakanka paskambinti į paslaugos tiekėjo pagalbos tarnybą arba pateikti užsakymą per el. sistemą.

Kaip prisitaikyti prie kintančių įmonės poreikių?

Dinamiškoje verslo aplinkoje įmonių poreikiai gali keistis kelis kartus per metus. Įmonei augant ir plečiantis efektyviam darbui reikalingų įrenginių skaičius auga kartu. Komandai ar darbų apimtims sumažėjus gali tekti mažinti ir spausdinimo „ūkį“. Spausdintuvų nuomos paslauga daugeliui įmonių patraukli ir tuo, kad įrangos tiekėjai prisitaiko prie kliento poreikių – nereikalingus įrenginius išsiveža, esant poreikiui spausdintuvų parką gali padidinti dešimtimis kartų.

Plintant atsakingo vartojimo idėjoms, šiandien aktualus ir įrangos utilizavimo klausimas – prie konteinerio nereikalingo spausdintuvo nepastatysi, antrinė rinka šiuo metu yra neaktyvi, joje realizuoti nereikalingą spausdintuvą praktiškai neįmanoma. Kai kada nereikalingo įrenginio atsikratymas virsta problemų virtine. Nuomos atveju spausdintuvo likimu visada pasirūpina šią paslaugą teikiančios bendrovės darbuotojai.

Suvaldyti finansai

Didžioji dauguma Lietuvos įmonių šiandien negalėtų įvardyti, kiek lėšų kasmet skiria spausdinimo „ūkio“ išlaikymui. Taigi išlaidų kontrolė – dar vienas riebus pliusas, kai lentelėje dėliojame argumentus dėl spausdintuvo įsigijimo ar nuomos.

Spausdintuvų nuoma sudaro puikias sąlygas stebėti ir kontroliuoti išlaidas bei darbuotojus, nes nuomojantis spausdintuvus mokama už tiek, kiek spausdinama, o spausdinimo kiekiai detaliai nurodomi sąskaitose. O nusipirkus spausdintuvą kontroliuoti spausdintuvų panaudojimą sunku, kadangi reikia reguliariai sekti spausdintuvų spaudų skaitiklius, o eksploatacijos ir remontų sąnaudas paskirstyti spausdintuvams bei atskirai nuo kitų biuro išlaidų sumuoti apskaitoje.

Kartą pabandę prie senų įpročių negrįžta

Spausdintuvų nuomos paslauga pasaulyje egzistuoja jau kelis dešimtmečius. Didelio populiarumo ji sulaukė Vakarų šalyse, rytuose – šiek tiek mažiau. Jos privalumus teigiamai vertina ir lietuviai – pirmi nuomos projektai mūsų šalyje pradėti apie 2000 metus.

“Biuro mašinų” klientų ratas auga intensyviai. Dabar virš 90 proc. mūsų klientų įrangą nuomojasi. Pradėję nuomotis, prie pirkimo klientai nebegrįžta. Tarp „Biuro mašinų“ klientų – ir mažos įmonės, kurioms kasdienei veiklai vykdyti pakanka vieno spausdintuvo, ir didelės, kurios nuomojasi šimtus įrenginių.